HomeМотивација10 најдобри GPS часовници и фитнес тракери

10 најдобри GPS часовници и фитнес тракери

Време е да се сериознoст за следење на вашата километража и да постигнете цели за овие одлични GPS часовници и фитнес-тракери.

Како што се приближува сезоната на падот на маратонот, тркачите ја зголемуваат километражата, што е уште поважно да ги следи вашите статистики со вистинскиот часовник на вашиот зглоб.

Но, сега, часовниците за трчање не само што содржат следење на вашите активност. Во прилог на GPS-функционалност и голем број спортски режими, некои дури доаѓаат со вградени визуелни карти, детални текови за мерење и прилагодени вежби.

Вие исто така не мора да го ограничите користењето на овие часовници на патеката. Тие се спакувани со функции на начин на живот, како што се мобилната услуга и Wi-Fi компатибилноста, за да можете да ги повикувате, да пристапите до апликации за паметни телефони или да проследувате музика без да се вознемирувате со телефон во движење.

Но, овие smartwatches може да се скапи прилично но со иновативни сензори и технологија за да ве поврзе во текот на денот. Значи без разлика дали се обучувате за трката или не, можеби ќе сакате да ги искористите овие слатки гачети за најдобрите GPS часовници и фитнес-тракери.

Soleus GPS турбо

Цена: $45 Купи сега

Основен часовник со неколку додатоци кои ги отстранува сите непотребни карактеристики.

На Soleus GPS турбо ги има сите основи што ви требаат во GPS часовник, главно мерејќи го вашето темпо, брзина, далечина и изгубени калории. Ако не можете да се грижите за да ги пратите вашите кругови, ги брои за вас, и тој ќе застане кога ќе престанете да се движите. Други одлични карактеристики вклучуваат сигнали за вибрации, автоматски ноќен режим и можност за креирање шест сопствени сесии за обука. Ние веќе го препорачуваме овој Soleus како една од најдобрите достапни часовници за тркачи, а сега е дури и поевтина за 45 долари. Но, побрзај, има само уште неколку црни на залиха за таа цена!

Suunto Ambit3 Peak

Навигација, поврзување и сериозна енергија од батеријата

Цена: $258.65 Купи сега

Овој часовник Suunto обезбедува информации за висина и временски услови со алтиметар, барометар и компас за кога вашата рута ќе ве однесе во пустината. Но, можете да бидете сигурни дека нема да ве остават заглавени таму со 30 часа на батеријата со 5 секунди GPS точност (и до 200 часа со точност од 1 минута). За да ги поврзете своите работи со остатокот од светот, можете да ја синхронизирате Ambit3 Peak со вашиот паметен телефон, па дури и да додадете фотографии за да креирате Suunto филм за споделување со вашите пријатели. Амазон го продава околу 250 долари, околу половина од малопродажната цена.

Apple Watch серија 3

За корисниците на iOS кои сакаат сето тоа

Цени: $ 329 (38мм), 397,99 $ (42мм) Купи сега

Оставете го вашиот iPhone зад себе на долги патеки, без да го жртвувате пристапот до вашата е-пошта, пораки и повици со овој најнов Apple Watch . Серијата 3 е дури и ажурирана со барометарски сензори за следење на надморска височина и повеќе длабинско следење на срцевите отчукувања. Иако 38 mm е само 10 долари, сега можете да ја добиете Apple Watch Series 3 од 42 мм за помалку од 400 долари, околу 30 долари по целата цена.

New Balance RunIQ

Останете поврзани и синхронизирајте со Strava и Google Play

Цена  $ 129 Купи сега

За оние кои бараат уште поголем договор, New Balance RunIQ сега е достапен само за 130 долари. Watch RunIQ не само што ќе ги следи вашите работи со GPS, туку исто така може да се синхронизира со Strava и Google Play за да проследува музика. Има доволно време на траење на батеријата за следење на маратонот, покрај мониторингот на срцевиот ритам и интервалите на патеката.

Fitbit Ionic

Одлично за мулти-спортски часовник

Цена: $ 270.75 Купи сега  

Ако барате да го надградите Fitbit, Ionic ги има сите квалитети на smartwatch што ви се потребни, вклучувајќи го и мониторот за оптички отчукувања на срцето, алтиметар, акцелерометар, гироскоп и NFC плаќања. Можете да се поврзете со апликации како Strava, Pandora и Starbucks. Неговото следење на фитнес вклучува трчање, пливање, возење велосипед и функција “тренер” за да ве води низ вежбање ако ви треба дополнителна мотивација. Тоа е достапно во сива боја со 10 отсто попуст на Амазон во моментов.

Suunto Spartan Sport Wrist HR

А трајна алатка за прецизност за конкурентни тркачи

Цена:$ 349 Купи сега

Овој часовник Спартан доаѓа со многу прилагодени спортски режими, мапирање и увид во тренингот. Дури и во предизвикувачки услови, го најдовме за одржување на GPS сигналот и точни мерења. Спортскиот модел на 12 часа батерија со GPS е многу за секојдневни трки и маратони. Можете исто така да ги пренесете податоците од вашиот тренинг во апликацијата за паметни телефони на Suunto за подлабока анализа на вашата обука. На 150 долари попуст, тоа е многу за моќен smartwatch.

Samsung Gear S3 Frontier

Направете се со силна издржлива батерија

Цена: $ 299.99 Купи сега

Со Gear S3 Frontier, можете да ги следите трагите до 3 дена со поставување на екранот за автоматско вклучување и исклучување. Неговата батерија сигурно ќе надмине многу други паметни часовници во спортскиот режим и ќе ви помогне да ја направите преку целосен маратон. Samsung, исто така, додаде LTE конекција за да можете да ги повикувате и да одговарате на текстовите без користење на раце. Сега Samsung го нуди за 300 долари.

Polar V800

Направени за оние кои треба да ги следат срцевите отчукувања

Цена: $ 350 Купи сега

Поларниот H7 сензорот може да ги следи срцевите отчукувања од вашиот зглоб, како и во базен со опционален ремен за градник. Покрај мерењето на растојанието и брзината, овој часовник ќе ве информира како тренингот влијае на вашиот систем и колку долго треба да се опоравите. Апликацијата за паметни телефони на Polar Flow ви овозможува да испраќате податоци за вежбање на платформата на дневникот за обука на компанијата за да ги анализирате вашите работи, да поставите персонализирани програми за обука и да добивате насоки за живеење врз основа на вашата историја на обука. Иако не е понуден тука во спортските кралски сини или длабоки црвени бои, V800 е достапен во црно за 150 долари попуст на Амазон.

Garmin vivoactive 3 Music

Цена:  $ 279.44  Купи сега

Новиот Vivo на Garmin ќе има до 500 песни, кои ќе бидат превземени преку стриминг услуги како што се iHeartRadio и Deezer, и користи Bluetooth за поврзување со слушалки за да можете да ја пуштите омилената музика . The Vivo доаѓа со повеќе од 15 спортски функции, кои се движат од јога до веслање за ваши дена на вкрстување. Ги има сите карактеристики кои ви се потребни за да го направите вашиот Run (и postrun) екстра неверојатна, како што се безконтактни плаќања, проценка на возраст за фитнес и прилагодени вежби. За околу 280 долари, вивоактивното 3 е добро вредно за инвестирање за љубителите на музиката.

Amazfit BIP

Скапи функции по поволна цена

Цена:79,99 $ Купи сега

Ако некогаш сте фрустрирани од вашиот часовник кој умира додека е во средината, батеријата од 30-дневното време на батеријата ќе ви овозможи да не се грижите. И покрај нејзиниот тенок и лесен дизајн, тоа речиси го прави сето тоа, со следење на спиењето, снимање мулти-спортски податоци, следење на срцевите отчукувања и известување дали вашиот телефон прима повици, пораки и е-пораки. Ние веќе го препознавме Amazfit BIP за неговите скапи карактеристики по поволна цена. Сега е уште поевтино за 80 долари.

Must Read

loading...